Sauna Taşı

Arlino Sauna Taşı

Genellikle 18-20 kg ' lık kutularda satılmaktadırlar. Taşlar sauna sobaları için oldukça gereklidirler. Volkanik sauna taşları sauna sobasında rezistanslar ile taş tutucu mazgal arasına dikkatlice yerleştirilirler. Bu yerleştirme konu hakkında bilgi sahibi biri tarafından dikkatlice yapılmalıdır, volkanik sauna taşları büyüklüklerine, şekillerine ve kullanılan ısıtıcının özelliklerine göre ısıtıcı haznesine yerleştirilirler.Sauna taşı sauna sobaları için mutlaka gereklidir. Sauna taşı olmayan bir sauna sobası yoktur. Genellikle sauna sobası ile birlikte sipariş edilirler. Ayrıca yıllar içerisinde deforme olan sauna taşlarının değişimi için sipariş edildikleri de olur, sauna taşlarının kulanım ömürleri kullanıma göre oldukça değişkenlik gösterir. Ticari saunalarda 2 yıla kadar düşen bu süre şahıslara ait ev tipi saunalarda 10 yıla kadar uzayabilir

Sauna taşları sauna sobası ile birlikte sipariş edildiğinde, genellikle her marka kendi ürünün yanında volkanik sauna taşlarını, farklı ambalajlarda ve değişik tasarımlı kutularda müşterilerine sunabilirler. Ama genellikle kutuların içerisindeki ürünler aynı özelliklere sahip sauna taşlarıdır. İstisnalar hariç birçok sauna sobası her türlü marka taş ile uyumlu ve sorunsuz olarak çalışabilmektedir. Ama yinede garanti koşulları söz konusu olduğunda ısıtıcı ile aynı marka sauna taşı kullanılması her zaman müşterilerimiz menfaatinedir.

Eğer firmamız tarafından satın almış olduğunuz bir sauna sobası size başka marka taş ile gönderiliyorsa bu durum tamamen ürün stok durumu ile ilgilidir. Firmamız bu durumda ürünün ve  yan aksesuarı olan volkanik taşın uyumlu ve sorunsuz çalışacağının garantisini size sunar ve temin eder. Ayrıca üretici,bayi ve son kullanıcı arasında irtibatı sağlayarak müşterilerimiz menfaatini korur.