Sauna Aplik

Arlino Sauna Aplik

Sauna aplik ürünü kabin içerisinde hoş ve güzel bir aydınlatma imkanı sağlar. Apliğin arkasında bulunan aydınlatma duyu standart porselen duy oluğundan, istenilen her renkte ampul bu apliklerle kullanılmaya uygundur. Herhangi bir arıza durumunda ampulün değişiminin kolaylıkla yapılmasını sağlayacak şekilde tasarlanır, üretilir ve monte edilirler.

Sauna aplikleri ürünü genellikle sauna iç aydınlatma armatürü olarak kullanılırlar. Değişik modellerde üretilmiş çok sayıda sauna aplik modelimiz vardır. Her model sauna iç aydınlatma sistemine tasarımına göre ışık verir. Standart olarak köşe tipi aplikler kullanılır. Fakat sauna imalatı yapılacak yer bu ürünün kullanılmasına olanak vermiyor ise, orta aplik diye isimlendirdiğimiz model kullanılır. Sauna duvarlarında düz bir bölüme monte edilmek için tasarlanmıştır.

Sauna apliği saunalarda aydınlatma ampullerinin ön tarafına monte edilen bir sauna aksesuarıdır. Sauna kabini içerisinde ahşap ortama uygun aydınlatma olması için kullanılır. Genellikle her saunada alanın büyüklüğüne göre 2 yada 3 adet sauna apliği kullanılır. Sauna aydınlatma ampulleri çoğu zaman klasik şeffaf renk olarak seçilir. Çünkü bu tür ışıklandırmalar ışık perdesinin arkasına yerleştirildiğinde oldukça hoş ve saunaya özel bir sauna ışıklandırma sağlanır.

Tasarruflu ampul kullanımı pek tavsiye edilmez. ( içerisinde elektronik devre olduğundan sauna sıcaklığına uygun değildirler)