Ahşap Sauna Kovası

Ahşap Sauna Kovası Nasıl Kullanılır ?

Ahşap sauna kovası en çok kullanılan sauna aksesuarları arasındadır. İyi bir sauna kullanımı için sıcaklık ve nem oranının ideal seviyede olması gerekmektedir, Ahşap sauna kovası bu doğrultuda kullanılır.

Sauna kabini içerisinde dolaşan havanın nem seviyesi düştüğünde içeride nefes almak zorlaşmaktadır, havadaki nem seviyesinin yükselmesi için sauna kovası ve kepçesi ile ısıtıcıdaki volkanik taşların üzerine gerekli miktarda su dökülür. Kabin içerisinde sıcaklık oranı bir miktar düşer ve nem oranı ters orantılı olarak bir miktar artar.

Bu sayede saunayı kullanan kişi daha rahat nefes alır ve saunadan tam anlamıyla faydalanmış olur. Ahşap sauna kovasının kullanım şekli kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir, kimi kullanıcılar taşların üzerine az miktarda yada hiç su dökmeyerek saunayı daha kuru ve daha sıcak kullanmayı severler. Bazı kullanıcılar ise aksi yönde daha nemli bir sauna kullanımını tercih ederek, bol miktarda su kullanırlar.

Sauna kovasındaki suyun içine bir miktar sauna kokusu ekleyerek kabin içerisinde değişik kokular elde edebilirsiniz.( Çam, mentol, okaliptus, limon vb )

Ürünün Genel Özellikleri

  • Ahşap sauna kovası ürünümüz ithal olup 2 yıl garantilidir.
  • Kovanın iç kısmında plastik iç kabı bulunmaktadır, bu sayede uzun ömürlü olup kesinlikle sudan çürümez.
  • Ürünün su kapasitesi maksimum 4 litredir.
  • Mutlaka Ahşap sauna kepçesi ile birlikte kullanılmalıdır.( kesinlikle ısı taşlarının üzerine kova ile direkt olarak su dökülmemelidir )
  • Dekoratif ve şık bir görünüme sahiptir.